Zobraziť všetky novinky

Na celoslovenskej konferencii sme prezentovali prínos laboratórií Medirex pre skvalitnenie zdravotníctva na Slovensku.

Aké inšpirácie môže priniesť privátny sektor pre zvýšenie kvality zdravotníctva na Slovensku? To bola jedna z ústredných tém celoslovenskej konferencie Zdravotnícky manažment 2018, ktorá sa konala 9. a 10. októbra 2018 v bratislavskom hoteli DoubleTree by Hilton. Na kongrese sme predstavili, čo sa nám podarilo dosiahnuť v laboratórnej diagnostike, ktorú v Medirexe robíme na svetovej úrovni. Vystúpili medicínska riaditeľka RNDr. Elena Tibenská, PhD., a predseda Predstavenstva Medirex, a.s., Ing. Jozef Gavlas, MSc.

Privátny sektor sa stáva motorom pozitívnych zmien a môže byť inšpiráciou pre celý verejný sektor. Mnohé inovácie prichádzajú práve z laboratórií. Ing. Gavlas vo svojej prezentácii priblížil, na akom princípe funguje naša sieť laboratórií, ktorá zamestnáva takmer 1 000 ľudí využívajúcich najmodernejšie technológie. Okrem iného poukázal na význam existencie centrálnych laboratórií, kde pod jednou strechou úzko pracujú odborníci viacerých špecializácií. Vďaka tomu môžu spoločne riešiť komplikované prípady a skrátiť čas analýzy vzoriek.

Medicínska riaditeľka E. Tibenská vysvetlila, ako sa malé poliklinické laboratóriá vypracovali na špičku nielen na Slovensku. Dala do pozornosti, že v súčasnosti robíme viac ako 4-tisíc typov testov a denný počet vzoriek sa šplhá k číslu 25-tisíc. Vyzdvihla tiež zavádzanie nových vyšetrovacích metód, ktoré pomáhajú v diagnostike a liečbe pacientov.

Vďaka tomu, že neustále pracujeme na inováciách a zamestnávame kvalifikovaných odborníkov, patríme k laboratóriám, ktoré sú lídrom v laboratórnej diagnostike.

 

Novinky

Všetky novinky