Zobraziť všetky novinky

V najväčších laboratóriách na Slovensku denne vyšetria tisíce vzoriek krvi, moču či tkaniva. Z laboratória tak každý deň odíde asi 250 000 výsledkov.

V najväčších laboratóriách na Slovensku denne vyšetria až 20 000 vzoriek krvi. Za každou vzorkou je konkrétny pacient, ktorého ďalší zdravotný stav sa odvíja práve od týchto výsledkov. Uvedomuje si to aj tím špičkových laboratórnych diagnostikov a lekárov Medirexu, ktorí okrem krvi spracovávajú aj tisíce vzoriek moču či iného biologického materiálu. Denne tak z laboratória odíde asi 250 tisíc výsledkov. Spektrum vyšetrení je naozaj široké. Vyšetrenia sa týkajú medicínskych oblastí ako je biochémia, hematológia, imunológia, alergiológia, ale aj genetika či parazitológia.

Jedným z dôležitých vyšetrení, ktoré sa v laboratóriách Medirex realizujú, je aj vyšetrenie rakoviny krčka maternice. Na vyšetrenie využívajú najmodernejšiu LBC cytológiu, ktorá je oproti bežnej cytológii kvalitnejšia, a zároveň rozširuje škálu ďalších diagnostických postupov, ktoré je možné realizovať z odberného materiálu.

Laboratóriá Medirex využívajú najnovší a najmodernejší diagnostický systém v strednej Európe, preto sa o spoluprácu často zaujímajú aj zahraničné pracoviská.

Zdroj: TA3

Novinky

Všetky novinky